Cím: 1146 Budapest, Ajtósi Dürer sor 27/A | Telefonszám: +36 1 479 2000

Hírek

RRM szemléletű esetmenedzser továbbképzés

RRM szemléletű esetmenedzser továbbképzés

Május 19-én egynapos, jelenléti továbbképzést szerveztünk az egészségügyi dolgozóknak Budapesten, melyen a termékenységet helyreállító orvoslás alapjait adtuk át a résztvevőknek. A szakmai napot a Cikluskövetés csapata valósította meg.

A jelenléti képzést a Katolikus Szeretetszolgálat központi irodájában tartottuk meg és 30-nál is több résztvevő érkezett, köztük szülésznő, védőnő, asszisztens, endokrinológus, de még gyógytornász is. Az érintett szakmacsoportoknak 19 kreditet ért a nap, de ennél sokkal többről szólt. A részvevők a Természetes Gyermekáldás projektnek köszönhetően térítésmentesen vehettek részt a továbbképzésen.

Képzésünk 3 pillérre épült, így a nap is ezekre alapozott. A meddőség orvosi vetületei és az RRM lehetőségeiről Dr. Kállay Csilla (háziorvos), Dr. Kiss-Vizer Anna (endokrinológus) és Dr. Prof. Várbíró Szabolcs (nőgyógyász-endokrinológus) tartottak előadásokat.

A továbbképzés hallgatói egynapos programunkon röviden megismerkedhettek a reproduktív helyreállító orvoslás szemléletével, alapjaival, történetével és tudományos orvosi hátterével, továbbá Odeblad és Brown professzor, illetve Pilar Vigil és Thomas Hilgers munkásságával a női termékenységi élettan és kórélettan területén. Az RRM (Reproductive Restorative Medicine/Reproduktív Helyreállító Orvoslás) amely a termékenységet az egészség részének tekinti, igyekszik a meddőség hátterében álló okokat a legkorszerűbb diagnosztikai módszerek segítségével feltárni, kezelni és a reproduktív egészség helyreállításával az optimális feltételeket megteremteni a spontán várandósságra, illetve esetleges további várandósságokra.

Schaffler Orsolya, Cikluskövetés projekt munkatársa röviden bemutatta a projektet, kiindulását, küldetését és szakmai munkáját, majd Homokiné Hollósi Cecília, pszichológus a meddőség pszichés vetületeiről tartott előadást.

Mivel a meddőség komoly krízis az érintettek életében, fontos komplexen közelíteni ehhez az élethelyzethez, így a mentális-pszichés segítségnyújtás fontosságát és lehetőségeit is bemutatjuk. Homokiné Hollósi Cecília, az Anna-Joachim programok egyik ötletgazdája segít a meddőséghez bio-pszicho-szocio-spirituális megközelítésen keresztül rátekinteni.

Az kurzus utolsó előadásaként az esetmenedzser szerepéről, lehetőségeiről Szigetvári Zsuzsa, a Budai Irgalmasrendi Kórház Keresztény Családi Centrumának koordinációs központ vezetője adott elő. A kivizsgálási és kezelési folyamat során nagy segítséget jelenthet az esetmenedzser, így a képzésen ennek a személynek a lehetséges feladatairól, szerepéről és kompetenciahatárairól is szó volt. Ebben Szigetvári Zsuzsa értékes tapasztalatai, a KCSC-ben működő koordinátori rendszer tanulságai is segítették a hallgatóságot. Az előadó gyakorlati példákkal is ellátta a hallgatókat, amely kérdéseket ébresztett bennük, és így lehetőség nyílt a kérdezésre, amely egy hatékony és aktív párbeszédet indított el. Az esemény szakmai sikerének köszönhetően a Katolikus Szeretetszolgálat Képzési Központja hamarosan újra indít egészségügyi képzést, amelyről a holnapon lehet tájékozódni.

adó
1%

Ajánlja fel személyi jövedelemadójának 1%-át a Katolikus Szeretetszolgálat Alapítványnak!