Cím: 1146 Budapest, Ajtósi Dürer sor 27/A | Telefonszám: +36 1 479 2000
Hírek

Megismertettem nevedet az emberek előtt
Spányi Antal megyéspüspök 2026. június 20-án mutatta be aranymiséjét a Székesfehérvári Szent István király Székesegyházban. Az ünnepi szertartásra megtelt az egyházmegye főtemploma: püspökök, papok és hívek sokasága gyűlt össze, hogy együtt adjanak hálát a főpásztor öt évtizedes papi szolgálatáért.
Az ünnepi szentmise szónoka dr. Bábel Balázs, a Kalocsa–Kecskeméti Főegyházmegye érseke volt. A jubiláns főpásztort XIV. Leó pápa levélben köszöntötte, amelyet Lengyel Ervin, a máltai nunciatúra titkára olvasott fel. A pápai levél méltatta Spányi Antal püspök áldozatos lelkipásztori szolgálatát, amellyel hosszú évtizedeken át munkálta Isten népének hitbeli megerősítését és az evangélium örömhírének továbbadását. Elismeréssel szólt arról is, hogy életét és szolgálatát Krisztus tanításának hirdetésére, valamint az Egyház kincseinek megismertetésére szentelte.
Az ünnepségen a Katolikus Szeretetszolgálat képviseletében dr. Vajda Norbert főigazgató, valamint a Papi Otthon képviseletében Kovács Gergely és munkatársa is jelen volt.

